FILTROVAŤ

Exkluzívna edícia Triedy E od značky Mercedes-AMG: Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition ako sedan a kombi

Affalterbach. S extra bohato vybaveným mimoriadnym modelom E 63 S 4MATIC+ Final Edition vo vyhotovení sedan (kombinovaná spotreba paliva 12,3 – 11,9 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 281 – 270 g/km)[1] a kombi (kombinovaná spotreba paliva 12,6 – 12,1 l/100 km, kombinované emisie CO₂ 286 – 276 g/km) sa značka Mercedes-AMG lúči s úspešným výkonnostne zameraným konštrukčným radom 213. Spolu so 4,0-litrovým motorom V8 biturbo s výkonom 450 kW (612 k) a plnovariabilným náhonom na všetky kolesá vrátane šmykového režimu určil nové štandardy. Vďaka ušľachtilému vzhľadu a rozsiahlej sériovej výbave ponúka Final Edition jedinečnú kombináciu výkonu a luxusu.

Final Edition je k dispozícii výlučne vo farbe laku matná grafitová sivá magno. Aerodynamicky optimalizované 20-palcové kované disky AMG s dizajnom krížových lúčov, osústružené, v čiernej farbe as žiarivo tónovaným čírym lakom, ako aj erb AMG na stĺpiku C a fólie na bokoch vozidla zdôrazňujú mimoriadne postavenie.

K tomu sa pridáva balík AMG Night. Obsahuje množstvo exteriérových prvkov vo vysokolesklej čiernej farbe: predný rozdeľovač prúdenia spojlera predného nárazníka AMG, vložky bočného obloženia prahov AMG, ozdobný prvok na predných blatníkoch, ozdobnú lištu línie bokov a lemovanie okien, telesá vonkajších zrkadiel či ozdobnú lištu spojlera zadného nárazníka AMG. Vhodným zakončením zadnej časti sú dve načierno pochrómované dvojité koncovky výfuku v tvare lichobežníka. Na želanie si možno objednať aj balíky uhlíkových vlákien I a II.

Osvetlenie okolia premieta logo značky AMG vedľa otvorených bočných dverí prostredníctvom techniky, ktorá využíva svetelné diódy. To nielenže apeluje na emócie, ale zároveň v tmavom prostredí predstavuje aj atraktívny prvok. Navyše bude vďaka dodatočnému osvetleniu nastupovanie a vystupovanie aj komfortnejšie a bezpečnejšie.

Jedinečný dojem pokračuje aj v interiéri. Špičkový balík sedadiel AMG Performance neprenecháva priestor žiadnym nesplneným želaniam. So sedadlami AMG Performance ponúka dokonalé bočné vedenie na dynamické jazdné manévre – v kombinácii s estetikou a komfortom: všetky polohy sedenia vrátane bočníc sedadla možno elektricky nastavovať a dokonale si tak prispôsobiť sedadlá postave vodiča. Integrované vyhrievanie sedadiel sa aj pri nízkych teplotách čo najrýchlejšie postará o pohodlný pocit z jazdy. A čalúnenie v ušľachtilej koži napa AMG titánová sivá pearl/čierna so žltými kontrastnými ozdobnými švami zdôrazňuje športový charakter. Prístrojová doska a poťahy línií bokov z vysokokvalitnej kože napa dodávajú interiéru ešte viac exkluzivity.

Volant AMG Performance v kombinácii čierna koža napa/mikrovlákno DINAMICA poskytuje dokonalé uchopenie na presné riadenie. Žlté kontrastné ozdobné švy farebne ladia s čalúnením. Sploštený tvar typický pre vozidlá AMG pochádza z motoristického športu a potvrdzuje športový charakter kokpitu. Ergonomicky umiestnené ovládacie dotykové polia ponúkajú komfortné, intuitívne ovládanie a podporujú sústredené jazdenie. Sériové tlačidlá AMG na volante umožňujú rýchle a presné ovládanie špecifických funkcií ovplyvňujúcich dynamiku jazdy, ako napríklad jazdné programy.

Zberateľské kúsky limitované na 999 exemplárov
Ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien obsahuje aj stredová konzola. Mimoriadnemu modelu Final Edition dodávajú charakter typický pre motoristický šport. Na stredovej konzole sa nachádza aj plaketa „AMG FINAL EDITION“ s potvrdením limitovanej ponuky 1 of 999. Čierne nástupné lišty AMG z kefovanej ušľachtilej ocele očaria vďaka exkluzívnemu žltému osvetlenému nápisu AMG, ktorý vylepší každé nastupovanie a vystupovanie. Robustné oceľové lišty sú nielen pekné napohľad, ale taktiež chránia pred poškodením prahov dverí. Elegantné čierne podlahové rohože s nápisom AMG a žlté kontrastné ozdobné švy harmonicky zapadajú do dizajnu interiéru.

Okrem toho získa každý zákazník na mieru ušitú interiérovú autoplachtu AMG s nápisom AMG E 63 FINAL EDITION vo farebnom odtieni zladenom s vozidlom.

[1] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2 zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt.