FILTROVAŤ

Koncept EQT Marco Polo prináša prvý pohľad na plnohodnotný malý obytný automobil

Ako základ poslúži prémiový malý elektrický van: nový model EQT2 umožňuje praktické riešenia pre fanúšikov kempovania

Stuttgart. V piatok 2. decembra 2022 o 14:00 (SEČ) predstaví Mercedes-Benz koncept EQT Marco Polo[1] na online platforme Mercedes me media na adrese https://media.mercedes-benz.com/EQT. Koncepčné vozidlo, ktoré nemá ďaleko od sériovej verzie, prináša prvý pohľad na plnohodnotný malý obytný automobil na báze malého vanu priamo z výrobného závodu, ktorého premiéra sa očakáva v druhej polovici roka 2023. Už pred ním je k dispozícii prvé jednoduché riešenie kempovania v podobe modulu Marco Polo: vďaka flexibilnému modulu s posteľou a kuchynskou linkou, ktorý možno namontovať a demontovať, je aj nový model EQT[2], ktorý tiež oslavuje svoju premiéru, obratom ruky pripravený na kempovanie.

S konceptom EQT Marco Polo[1], ktoré nemá ďaleko od sériovej verzie, prináša Mercedes-Benz výhľad na plnoelektrický malý obytný automobil priamo z výrobného závodu. Vďaka kombinácii modernej koncepcie pohonu s inovatívnym interiérom obytného automobilu má koncept EQT Marco Polo[1] tie najlepšie predpoklady, napríklad na prežitie vydareného víkendového výletu. Vďaka možnosti rýchlej demontáže kempingových prvkov je vozidlo súčasne vhodné aj na flexibilné každodenné používanie.

Nový model EQT[2] nie je však len základom dvoch kempingových riešení, ale prináša súkromným zákazníkom aj atraktívnu možnosť vstupu do plnoelektrického sveta značky s trojcípou hviezdou. Prémiový malý van spája variabilitu a vysokokvalitnú výbavu Triedy T s výhodami plnoelektrického pohonu, čo privítajú rodiny, ako aj ľudia aktívne tráviaci voľný čas. Kompaktné vonkajšie rozmery sú kombinované s veľkou ponukou priestoru. Vďaka chránenému, nízko položenému ťažisku a priestorovo úspornému uloženiu akumulátora na spodku karosérie ponúka takmer rovnakú variabilitu a funkčnosť interiéru ako vozidlo Triedy T s konvenčným pohonom. Tento plnoelektrický malý van na báze Triedy T, ktorý je určený na privátne používanie, ponúka okrem iného nízku hranu ložného priestoru, praktické posuvné dvere, ako aj typické nároky značky Mercedes-Benz v oblasti komfortu, konektivity, kvality a bezpečnosti.

Podrobnejšie informácie a služby pre zástupcov médií ponúka spoločnosť Mercedes-Benz na platforme Mercedes me media. V rámci obsiahlej ponuky mediálneho špeciálu bude okrem tlačovej správy k dispozícii na stiahnutie aj množstvo ďalších materiálov, ako napríklad obrázky, grafiky a videá.

[1] Koncept EQT Marco Polo je koncepčné vozidlo a zatiaľ sa nedá kúpiť.
[2] Vozidlo je v súčasnosti v štádiu vývoja a zatiaľ sa nedá kúpiť.