FILTROVAŤ

Začiatok predaja modelu Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Mimoriadna edícia AMG vo farbe zelené peklo magno pre najvýkonnejší sériový model z Affalterbachu

Affalterbach. Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE (vážená spotreba paliva, kombinovaná: 7,9 l/100 km; vážené emisie CO2, kombinované: 180 g/km; vážená spotreba elektriny, kombinovaná: 12,0 kWh/100 km)[1] so systémovým výkonom 620 kW (843 k) a maximálnym systémovým krútiacim momentom viac ako 1 400 Nm je novým míľnikom v histórii spoločnosti. Toto štvordverové kupé je prvé vysokovýkonné hybridné vozidlo a súčasne doteraz najvýkonnejší sériový model značky z Affalterbachu. Kombinácia 4,0-litrového motora V8 biturbo a elektromotora je zárukou výnimočných jazdných výkonov a vynikajúcej dynamiky jazdy a zároveň aj pôsobivej efektívnosti. O individuálny prejav sa pritom stará nová edícia s lakom vo farbe zelené peklo AMG magno a s množstvom dizajnových zaujímavostí v exteriéri aj interiéri. Model E PERORMANCE si záujemcovia môžu odteraz objednať v základnej cene 207 246 eur s DPH. Tento model bude uvedený na trh v Európe v apríli 2022.

Mercedes-AMG ide vlastnou technickou cestou v snahe o presun typickej DNA značky do elektrifikovanej budúcnosti. Na tento účel výrobca z Affalterbachu v rámci svojej stratégie hybridných modelov E PERFORMANCE uplatňuje napríklad technológie z Formuly 1. Koncepcia zahŕňa osobité usporiadanie hnacieho ústrojenstva s elektromotorom a akumulátorom na zadnej náprave. Systém v modeli AMG GT 63 S E PERFORMANCE sa skladá zo 4,0-litrového motora V8 biturbo so synchrónnym elektromotorom s permanentným budením, vysokovýkonným akumulátorom, ktorý bol vyvinutý značkou AMG, a plne variabilným náhonom na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+. Systémový výkon 620 kW (843 k) a maximálny systémový krútiaci moment viac ako 1 400 Nm umožňujú zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 2,9 sekundy. Za menej ako desať sekúnd vozidlo dosiahne rýchlosť 200 km/h. Maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 316 km/h.

Nový vrcholový model tohto konštrukčného radu ponúka rozsiahlu sériovú výbavu. Okrem iného:

 • Podvozok so systémom AMG RIDE CONTROL+ so svojimi plynulo nastaviteľnými obmedzovacími ventilmi tlaku v priebehu niekoľkých milisekúnd prispôsobí tlmiacu silu každého kolesa primerane situácii. Prostredníctvom jazdných programov AMG DYNAMIC SELECT je predvolené základné nastavenie – od režimu Šport+ pre mimoriadne dynamické jazdenie až po nastavenie Komfort pre pokojné presúvanie. Okrem toho možno naladenie upraviť nezávisle od jazdných programov tlačidlom v troch stupňoch.
 • Integrovaná regulácia dynamiky jazdy DYNAMIKA AMG okrem iného ovplyvňuje stratégie regulácie systému ESP® (elektronický systém stabilizácie), áhonu na všetky kolesá a elektronicky ovládaného zverného diferenciálu zadnej nápravy. Zvyšuje sa tým agilnosť bez obmedzenia stability.
 • Keramická vysokovýkonná kompozitná brzdová sústava je ľahká, má dlhú životnosť a extrémne vysokú odolnosť.

Ako v celom konštrukčnom rade, aj pri novom vysokovýkonnom hybridnom vozidle sú k dispozícii rozmanité možnosti individuálneho prispôsobenia (výber):

 • Nová, exkluzívna mimoriadna edícia AMG s lakom vo farbe zelené peklo AMG magno. Vysokovýkonné hybridné vozidlo v tomto prípade pôsobí veľmi športovo vďaka 21-palcovým kovaným diskom AMG s dizajnom piatich zdvojených lúčov, čiernym lakom a ráfikom kolesa, ktorý je osústružený do leskla. O športový vzhľad sa stará aj balík AMG Night a balík AMG Night II s vybranými exteriérovými prvkami vo vysokolesklej čiernej farbe a vo vyhotovení so vzhľadom tmavého chrómu, ako aj čierne fólie nad bočným obložením prahov. Na výber je aerodynamický balík AMG a exteriérový balík uhlíkových vlákien AMG. Panoramatická strecha (na želanie) prepúšťa do interiéru množstvo svetla. V interiéri vládne nefalšovaná atmosféra motoristického športu vďaka atraktívnym prvkom ako športové sedadlá v koži napa Exklusiv v kombinácii farieb titánová sivá pearl/čierna so žltými kontrastnými ozdobnými švami alebo sedadlám AMG Performance (na želanie) a ozdobným prvkom AMG so vzhľadom čierneho klavírového laku alebo uhlíkových vlákien (na želanie). Edícia pôsobí exkluzívne aj vďaka plakete v interiéri a osvetleným nástupným lištám vo farbe, ktorá je vhodne zladená s vonkajším lakom.
 • Pre model AMG GT 63 S E PERFORMANCE je k dispozícii aj luxusná mimoriadna edícia s lakom v tmavom odtieni drahokamu v rubelitovej červenej farbe. Súčasťou tejto edície je okrem iného aj exteriérový balík vo vysokolesklom chrómovom vyhotovení, ako aj nasivo lakované 21-palcové kované disky AMG s dizajnom piatich zdvojených lúčov, ktoré sú osústružené do leskla.
 • Maximálnu mieru individuálneho prispôsobenia a luxusu symbolizuje označenie MANUFAKTUR s vyberanými materiálmi, ktoré sa spracúvajú prevažne ručne. Súčasťou sú aj exkluzívne laky a hodnotné zušľachťujúce prvky v interiéri. Pre 4-dverové kupé Mercedes-AMG GT sú okrem iného k dispozícii laky ako jednovrstvový lak MANUFAKTUR vo farbe klasická sivá, metalíza MANUFAKTUR v olivovej farbe alebo MANUFAKTUR v medenej oranžovej farbe magno (matné vyhotovenie), ako aj rôzne farby kože. Sem ešte patrí dvojfarebný kožený volant, podlahové rohože s vysokým vlasom s vyšitým nápisom AMG, ako aj sady fólií pre bočné obloženia prahov v troch farebných variantoch.

  Prehľad údajov
    Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE
  Systémový výkon 620 kW (843 k)
  Systémový krútiaci moment 1 010 – 1 470 Nm[2]
  Spaľovací motor 4,0-litrový V8 s priamym vstrekovaním a preplňovaním biturbo
  Zdvihový objem 3 982 cm³
  Max. výkon spaľovacieho motora 470 kW (639 k) pri otáčkach 5 500 - 6 500 1/min
  Max. krútiaci moment spaľovacieho motora 900 Nm pri otáčkach 2 500 - 4 500 1/min
  Maximálny výkon elektromotora 150 kW (204 k)
  Max. krútiaci moment elektromotora 320 Nm
  Pohon Náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+ s plne variabilným rozdeľovaním momentu a šmykovým modusom
  Prevodovka AMG SPEEDSHIFT MCT 9G
  Vážená, kombinovaná spotreba paliva 7,9 l/100 km[3]
  Vážené, kombinované emisie CO₂ 180 g/km[3]
  Vážená, kombinovaná spotreba elektriny 12,0 kWh/100 km[3]
  Trieda efektívnosti B
  Kapacita energie 6,1 kWh
  Dojazd na elektrinu 12 km[3]
  Zrýchlenie 0 – 100 km/h 2,9 s
  Maximálna rýchlosť 316 km/h
  Prevádzková hmotnosť podľa ES 2 380 kg

[1] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2 zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Spotreba elektriny bola zistená na základe nariadenia 2017/1151/EÚ.
[3] Celkovom systéme, v závislosti od kombinácie prevodových stupňov
[4] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Spotreba elektrického prúdu a dojazd boli zistené na základe nariadenia 2017/1151/EÚ.