FILTROVAŤ

Začiatok predaja nového modelu EQE od značky Mercedes-EQ a Mercedes AMG

Stuttgart/Affalterbach. Záujemcovia si teraz môžu objednať prvé dva modely EQE vo verzii EQE 350+ sedan (WLTP: kombinovaná spotreba elektriny: 18,7 – 15,9 kWh/100 km, kombinované emisie CO₂: 0 g/100 km)[1] a Mercedes AMG EQE 43 4MATIC sedan (WLTP: kombinovaná spotreba elektriny: 22,5 – 19,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO₂: 0 g/km)[1]. Ceny sa začínajú na hodnote 76 002,00 prípadne 109 962,00 eur[2].

Športový sedan EQE ponúka všetky podstatné funkcie EQS v o čosi kompaktnejšom formáte. V čase uvedenia na trh bude paleta obsahovať najprv dva varianty: EQE 350+ sedan s výkonom 215 kW a EQE 43 4MATIC sedan s výkonom 350 kW, ktoré sú vstupom do elektrického jazdného výkonu od značky Mercedes AMG.

Verzia EQE 350+ sedan už obsahuje Interiér Electric Art. Pre poťahy sedadiel si zákazníci môžu na želanie vybrať vysokokvalitné materiály ako koža a koža napa. Náladové osvetlenie, ako aj podsvietený ozdobný prvok so vzorom Mercedes-Benz vytvárajú futuristickú atmosféru luxusného salónika. Športový charakter verzie EQE 350+ sedan možno navyše zvýrazniť líniami výbavy Exteriér AMG Line a Interiér AMG Line. Exteriér Electric Art zase dodáva expresívne-elegantné dizajnové zvýrazňujúce prvky.

EQE má gény EQS nielen pokiaľ ide o výkonný a efektívny pohon, ale aj so zreteľom na ďalšie technické inovácie a výnimočné komfortné prvky. K najdôležitejším prvkom mimoriadnej výbavy patrí riadenie zadnej nápravy – to sa dodáva v dvoch verziách s uhlom natočenia kolies do 4,5 stupňa alebo až 10 stupňov – a technológia svetlometov DIGITAL LIGHT. Vďaka štyrom prakticky zostaveným balíkom výbavy (pokročilý balík, pokročilý balíkom plus, prvotriedny balík, prvotriedny balík plus), ako aj primerane predkonfigurovanej verzii EQE 350+ sedan sa záujemcovia dostanú k svojmu vysnívanému vozidlu ešte rýchlejšie a jednoduchšie.

Najmladší predstaviteľ budúcnosti jazdného výkonu: Mercedes AMG EQE 43 4MATIC sedan

Riešenia špecifické pre AMG, najmä v oblasti pohonu, podvozka, bŕzd, zvuku, dizajnu exteriéru a interiéru, ako aj prvkov výbavy, garantujú v prípade EQE 43 4MATIC sedan dynamický a emocionálny jazdný zážitok z vozidla AMG. Tento model je sériovo vybavený riadením zadnej nápravy. Uhol natočenia kolies až 3,6 stupňa podporuje agilné jazdné vlastnosti. Takisto sériové svetlomety DIGITAL LIGHT pri odomknutí a zatvorení vozidla premietnu projekciu špecifickú pre AMG.

Vodič môže stlačením tlačidla zmeniť jazdné vlastnosti, čím ich prispôsobí konkrétnej situácii alebo svojej preferencii. Jazdné programy AMG DYNAMIC SELECT pokrývajú široké spektrum: od vysokého komfortu až po výrazné športové vlastnosti. Dôležité parametre ako charakteristika pohonu a výkonu, nastavenie podvozka, Dynamika AMG o.i. s krivkou závislosti krútiaceho momentu otáčania volantom a ZVUKOVÝ ZÁŽITOK AMG sú obsiahnuté v zvolenom jazdnom programe. Maximálny hnací výkon možno získať v režime Sport+ alebo vo všetkých programoch s podradením dorazovým spínačom.

Množstvo prvkov AMG na želanie posilní dynamický dojem. K týmto prvkom patria dizajnové prvky ako balík AMG Night s prvkami v čiernej farbe a čiernom chróme, brzdové strmene nalakované na červeno alebo ozdobné prvky uhlíkové vlákna AMG . Jazdnú dynamiku výkonného elektrického sedanu možno vylepšiť aj technicky, napríklad keramickou vysokovýkonnou kompozitnou brzdovou sústavou AMG. Okrem toho si zákazník môže vybrať aerodynamicky optimalizované disky AMG z ľahkej zliatiny s rozmermi 20 a 21 palcov.

Okrem toho možno verziu EQE 43 4MATIC sedan na želanie vybaviť aj inovatívnou hyperobrazovkou MBUX. Táto veľká, klenutá obrazovka sa tiahne od jedného stĺpika A k druhému stĺpiku A.

[1] Spotreba elektriny bola zistená na základe nariadenia 2017/1151/EÚ v súlade so skúšobným postupom WLTP.
[2] Cena vrátane 20 % DPH.