FILTROVAŤ

Začiatok predaja novej Triedy T od značky Mercedes-Benz

Stuttgart. Záujemcovia si môžu odteraz objednať novú Triedu T od značky Mercedes Benz. Malý prémiový van pre rodiny a zákazníkov, ktorí trávia svoj voľný čas aktívne, bude najprv k dispozícii v päťmiestnej verzii. Neskôr bude k dispozícii vyhotovenie s dlhým rázvorom a až siedmimi miestami na sedenie. Na prvé trhy bude Trieda T vyexpedovaná v júli. Ceny sa začínajú na úrovni 22 772,40 eur pre verziu T 160 s výkonom 75 kW (102 k) (kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP: 6,7 – 7,2 l/100 km, kombinované emisie CO₂: 153 – 162 g/km)[2] s benzínovým motorom a manuálnou prevodovkou v rámci sériovej výbavy.

Výrobca automobilov Mercedes-Benz prostredníctvom novej Triedy T prináša do rastúceho segmentu súkromných malých vanov komfort a zároveň umožňuje atraktívny vstup do sveta značky s hviezdou pre všetkých, ktorí potrebujú veľký priestor. Nový model v sebe spája viacúčelovosť a veľkú ponuku priestoru s vysokou úrovňou hodnotnej výbavy. Už sériová výbava okrem iného zahŕňa aj tieto prvky: infotainment MBUX so 7-palcovým dotykovým displejom a integráciou chytrého telefónu, multifunkčný volant s tlačidlami dotykového ovládania, manuálna klimatizácia, funkcia štartovania bez kľúča. Posuvné dvere na oboch stranách vozidla, ktoré sa otvárajú doširoka, umožňujú komfortný prístup do oblasti zadných sedadiel. Ozajstný prvotriedny charakter sa priamo odzrkadľuje aj vo výbere materiálov. Stredová lakťová opierka je sériovo potiahnutá imitáciou čiernej kože ARTICO a lakťové opierky, ako aj stredové diely obloženia dverí sú potiahnuté modernou textíliou NEOTEX s jemnou štruktúrou. Na prístrojovej doske sa vždy nachádza ozdobný prvok vo vysokolesklej čiernej farbe. Na ešte výraznejšie zvýšenie hodnotného vzhľadu sú na výber dve línie výbavy. Rozsiahla sériová výbava s asistenčnými jazdnými systémami a siedmimi airbagmi prispieva k vysokej úrovni bezpečnosti Triedy T.

Línie výbavy Style a Progressive na individuálne prispôsobenie

Línia výbavy Style za príplatok 1 335,60 eur[1] dodáva Triede T rafinovaný dizajn s dynamickým charakterom. Exkluzívnymi charakteristickými prvkami tejto línie výbavy sú poťahy sedadiel z imitácie kože ARTICO/mikrovlákna MICROCUT v čiernej farbe s dvojitým ozdobným švom, ako aj ozdobné prvky na dverách a stredovej konzole vo vysokolesklej čiernej farbe alebo na želanie v matnej limonitovej žltej farbe. Tieto prvky dopĺňajú pochrómované aplikácie na ventilačných dýzach, reproduktoroch a kľučkách dverí. Ďalšími charakteristickými prvkami sú náladové osvetlenie a praktické sklápacie stolíky na zadnej strane predných sedadiel. K vonkajším znakom patria 16-palcové dizajnové disky s 5-lúčovým dizajnom, ako aj tmavo tónované sklá v oblasti zadných sedadiel a na zadných výklopných dverách.

Línia výbavy Progressive (2811,60 eur)[3] je ešte viac orientovaná na eleganciu a vysokú úroveň výbavy. Horný diel prístrojovej dosky je vyhotovený z materiálu NEOTEX s kontrastným ozdobným švom.

Hodnotný charakter dodatočne zvýrazňujú aj sedadlá z imitácie čiernej kože ARTICO s bielymi ozdobnými švami a ozdobné prvky v matnej striebornej farbe na stredovej konzole a dverách. Posuvné dvere sú vybavené elektrickým ovládaním okien. Exteriér s pochrómovanou ozdobnou lištou na zadných výklopných dverách, 16-palcovými diskami z ľahkej zliatiny s 10-lúčovým dizajnom a s vysokovýkonnými svetlometmi s LED, ako aj zadnými svietidlami, ktoré sú čiastočne vybavené technológiou LED, je lákadlom pre oči.

Vysoká úroveň bezpečnostnej výbavy

Trieda T je sériovo vybavená množstvom asistenčných jazdných systémov. K týmto systémom patrí asistent rozjazdu na stúpaní, asistent jazdy pri bočnom vetre, asistent sledovania pozornosti vodiča ATTENTION ASSIST, aktívny asistent brzdenia s funkciou podpory prejazdu križovatkou, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla a asistent sledovania povolenej rýchlosti. Vyšší komfort a bezpečnosť pri parkovaní a vyparkovávaní na želanie poskytne aktívny asistent parkovania so systémom PARKTRONIC a cúvacou kamerou (parkovací balík v hodnote 982,80 eur)[1]. V kombinácii s ťažným zariadením (na želanie) (600,00 eur)[1] je Trieda T vybavená aj asistentom stabilizácie prívesu. K vysokej úrovni aktívnej bezpečnosti okrem toho prispievajú aj vysokovýkonné svetlomety s LED a zadné svietidlá, ktoré sú čiastočne vybavené technológiou LED (877,20 eur)[1] (súčasť sériovej výbavy v línii Progressive).

Aj v prípade záchytného systému patrí Trieda T k vozidlám, ktoré spĺňajú vysoké bezpečnostné normy značky Mercedes-Benz. Cestujúcich chráni celkom sedem airbagov, ktoré sú súčasťou sériovej výbavy. Osobitosťou nielen v segmente malých vanov je stredový airbag. Pri prudkom bočnom náraze sa rozvinie medzi sedadlo vodiča a spolujazdca, čím dokáže znížiť riziko zrážky. Myslelo sa aj na bezpečnosť najmenších cestujúcich: úchytky detskej sedačky podľa štandardu iSize s ukotveniami Isofix a Top Tether sa nachádzajú na krajných zadných sedadlách a na sedadle spolujazdca s automatickou deaktiváciou airbagu. Pre štvrté dieťa je možné na strednom sedadle zadnej lavice upevniť detskú podkladaciu podušku.

Rozsiahly výber balíkov výbavy

Výrobca automobilov Mercedes-Benz dodatočne pre Triedu T ponúka veľa komfortných a bezpečnostných prvkov v rôznych balíkoch výbavy:

  • Technický balík (1 383,60 eur)[1] zahŕňa funkciu KEYLESS-GO, bezdrôtové nabíjanie, dve rozhrania USB na stredovej konzole v oblasti zadných sedadiel, asistenta diaľkového svetla, ako aj vysokovýkonné svetlomety s LED a zadné svietidlá, ktoré sú čiastočne vybavené technológiou LED.
  • Zimný balík (cena momentálne nie je dostupná)[1,4] je kombináciou vyhrievania sedadiel vodiča a spolujazdca, vyhrievaného multifunkčného volantu[4] a vyhrievaného čelného skla2.
  • Balík zrkadiel (243,60 eur)[1] obsahuje priklápateľné vonkajšie zrkadlá a vnútorné zrkadlo s automatickým stmavovaním.
  • Balík navigácie (686,40 eur)[1] zahŕňa infotainment MBUX s integrovanou navigáciou, aktuálne informácie o premávke a rozšírené funkcie, ako je inteligentný hlasový asistent „Hey Mercedes“ (Ahoj, Mercedes). Túto výbavu dopĺňa asistent sledovania dopravných značiek. V kombinácii s líniami Style a Progressive je súčasťou výbavy aj náladové osvetlenie v ôsmich farbách.

Ďalším praktickým prvkom mimoriadnej výbavy pre všetkých, ktorí potrebujú veľký úložný priestor, je pozdĺžny držiak na strešný nosič s integrovanými základnými nosičmi z hliníka (316,80 eur)[1]. Jednoduchým spôsobom ho možno premeniť na strešný nosič batožiny s nosnosťou 80 kilogramov.

[1] Cenníková cena s 20 % daňou z pridanej hodnoty platná na slovenskom trhu
[2] Uvedené hodnoty sú hodnoty CO2 zistené podľa skúšobného postupu WLTP v zmysle čl. 2 bodu 3 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt.
[3] Cenníková cena s 20 % daňou z pridanej hodnoty platná na slovenskom trhu
[4] Tieto funkcie budú k dispozícii neskôr